poniedziałek, 15 marca 2010

Kreatywni.

"Wczoraj we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Regionalne konkursu Odyseja Umysłu. Ponad 400 osób w 63 drużynach rywalizowała o prawo występu w Finale Ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się za dwa tygodnie w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W tym roku Odyseusze rozwiązują pięć problemów długoterminowych : Podróże w naturze (konstruowanie oryginalnego pojazdu z przyczepą kempingową, która wyruszy w podróż), Latanie jest w planie (wykonanie szeregu pojazdów latających ), Znalezisko mówi wszystko (pomysł na odkrycie kreatywnych znalezisk archeologicznych), Nada się kolumnada (budowla kilkunastogramowej konstrukcji z drzewa balsa która utrzyma jak największy ciężar), i Jedzenie na scenie (zaprezentowanie dowcipnej historii, gdzie bohaterowie są produktami spożywczymi). Ponadto, jak co roku drużyny sprawdzają swoje umiejętności w problemach spontanicznych, które do ostatniego momentu są w ścisłej tajemnicy" G.G. Więcej o samym konkursie na www.odyseja.org.Drużyna mojego wspaniałego LO w składzie Michał, Magda, Monika, Patryk, Rafał, Łukasz i ja została Mistrzami Dolnego Śląska w V problemie długoterminowym "Jedzenie na scenie " III kategori wiekowej. I skromnie mówiąc- nasze przedstawienie poruszyło sędziów. Dlatego też chce Wam powiedzieć- pamiętajcie - kreatywności jest w KAŻDYM z nas więc nie bójcie się MARZYĆ, MYŚLEĆ i TWORZYĆ. Mówiła Marta- konkursowy Pan Cor Flakes :D

PS. Do-zo-ba-cze-nia - w - G d a ń s k u :]

6 komentarzy:

  1. gromady już nie prowadzę, ale teraz zastępuję zuchmistrza, który pojechał na studia. a co do HOPRu to byłam instruktorem do czasu gdy to u nas działało, ale w ostatnich latach już nic nie ma, bo nie było komu tego prowadzić.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też jestem uczestnikiem Odyseji. To jest świetna zabawa ale i edukacja! "ODYSEJA UMYSŁU RZĄDZI, KTO MYŚLI NIE BLADZI" xd. Może nawet widzieliśmy się w Gdańsku :D.

    OdpowiedzUsuń
  3. To fajnie, że ludzie bawią się w takie rzeczy :D. Można się chyba dobrze bawić! :)

    OdpowiedzUsuń