środa, 20 lutego 2013

Światowa Organizacja Ruchu Skautowego.


Światowa Organizacja Ruchu Skautowego a w oryginale  World Organization of the Scout Movement (WOSM).


Organizacja powstała w 1922 roku  (inne źródła mówią o 1920r) ciesząc się akceptacją twórcy skautingu generała Roberta Baden-Powella.

Wizja : "Tworzenie lepszego świata...".
Misja : "Przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie".

"Jestem jednym z 30u milionów..." !


Filmiki stworzone podczas XXII Jamboree w Szwecji. 

 WOSM jest organizacją uznaną i szanowaną przez organizacje międzynarodowe, blisko współpracującą z Organizacją Narodów Zjednoczonych, Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem, Radą Europy i innymi. Członkostwo WOSM jest otwarte dla wszystkich narodowych organizacji skautowych, które spełniają wymogi członkostwa Wymogi te to między innymi: posiadanie osobowości prawnej i statusu zatwierdzonego przez Komitet Światowy, niezależność, apolityczność, dobrowolny charakter organizacji, przyjęcie celów, zasad i metody skautowej, otwartość na wszystkich akceptujących te zasady. Z każdego kraju może zostać przyjęta tylko jedna organizacja skautowa bądź federacja organizacji. W tym przypadku Polskę reprezentuje ZHP.


 Obecnie WOSM zrzesza ponad 30 milionów skautek i skautów w 216 krajach świata W 35 krajach skauting istnieje, lecz organizacje promujące ten ruch nie należą do WOSM. W związku z tym na świecie pozostaje tylko 6 krajów, w których ruch skautowy jeszcze się nie rozwinął. Świat skautowy podzielony jest na rejony usprawniające jego działanie: rejon interamerykański, europejski, arabski, afrykański, euroazjatycki i azjatycko-oceaniczny.Z albumu autorki:  "Harcerstwo to ruch ludzi wiecznie młodych".

Zlot Hufca Ziemi Wałbrzyskiej rok 2011. 

Rok 2011. 

Turniej św. Jerzego rok 2008. 


Z okazji Dnia Myśli Braterskiej, życzę Wam Druhny i Druhowie wiary w działanie, chęci oraz wiary, że  tworzeni dobrego  świata wcale nie jest takie trudne jak się nam zdaje! 

--..   --- -.- .- --.. .--- ..   -.. -. .. .-   -- -.-- ...-... .-.. ..   -... .-. .- - . .-. ... -.- .. . .--- --..--   --..-. -.-- -.-. --.. ..-..   .-- .- --   -.. .-. ..- .... -. -.--   ..   -.. .-. ..- .... --- .-- .. .   .-- .. .- .-. -.--   .--   -.. --.. .. .- .-..- .- -. .. . --..--   -.-. .... ..-.. -.-. ..     --- .-. .- --..   .-- .. .- .-. -.-- --..--   --..-. .     - .-- --- .-. --.. . -. ..   -. --- .-- . --. ---   ...-... .-- .. .- - .-   .-- -.-. .- .-.. .   -. .. .   .--- . ... -   - .- -.- .. .   - .-. ..- -.. -. .   .--- .- -.-   ... .. ..-..   -. .- --   --.. -.. .- .--- . ! 
 ;)Autorka. 17 komentarzy:

 1. nie wiedziałam, że Ciebie taka zapalona harcerka :) ale powiem Ci, że uczestnictwo w takich harcerskich wydarzeniach to po pierwsze przygoda,motywacja i przede wszystkim mase świetnych ludzi:) kiedyś brałam w czymś takim udział :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam skautką w SHK f.s.e
  Co teraz nazywa się chyba SKAUCI EUROPY! :)
  Pozdrawiam! czuwaj!

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Myśli Braterskiej! fajna opcja ze skautami.

  OdpowiedzUsuń
 4. ...byłem kiedyś w ZHP...
  czuwaj

  OdpowiedzUsuń
 5. ...byłem kiedyś w ZHP...
  czuwaj

  OdpowiedzUsuń
 6. międzynarodowe działania w skautingu/harcerstwie są najlepsze. jak byłam w 2005 na zlocie w Anglii to dostałam niezłego kopa, żeby choć trochę zacząć się uczyć języków :). potem jeszcze organizowaliśmy szczepem obozy z Chorwatami, a ostatnio z Niemcami (niepowtarzalne doświadczenia). Zloty są niestety strasznie drogie, ale taka współpraca między drużynami już wychodzi normalnie, tylko trzeba się organizacyjnie wysilić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak ich cena jest ogromna. Ale wspomnienia jakie się później ma są na całe życie. ;)

   Usuń
  2. też byłam w 2005 w Anglii :D harcerstwo dało mi naprawde wiele cudownych wspomnień i poznałam wspaniałych ludzi dzięki niemu - polecam każdemu! :)

   Usuń
 7. Jak byłam mała zawsze chciałam zostać skautką, ale dziś to nie życie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najwazniejsze miec pasje... i to dobre pasje z klasa!
  Serdecznsci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, wszystkie zdjęcia są zrobione przeze mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze tylko wyrobię paszport i mi otworzą room, przewiduję, że w połowie marca :)

  OdpowiedzUsuń
 11. podoba mi się twój blog, ja byłam au pair w UK ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. rok, kilka miesięcy w Londynie, wakacje w Winchesterze i Kornwalii. było świetnie, chciałabym jeszcze do stanów jechać ale nie mam prawka niestety ;/ to będzie mój 1 raz w Ameryce, jestem strasznie podekscytowana - złe myśli przegonione ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. rok, kilka miesięcy w Londynie, wakacje w Winchesterze i Kornwalii. było świetnie, chciałabym jeszcze do stanów jechać ale nie mam prawka niestety ;/ to będzie mój 1 raz w Ameryce, jestem strasznie podekscytowana - złe myśli przegonione ;)

  OdpowiedzUsuń